Vzdělávání aktérů prevence kriminality v Krnově

Stejně jako v loňském roce i letos připravilo pracoviště prevence kriminality Městského úřadu v Krnově za podpory Ministerstva vnitra ČR dvoudenní setkání pracovníků veřejné správy, školství, sociálních služeb a policií, kteří se v rámci svých profesí zabývají prevencí rizikového i kriminálního chování dětí a mládeže.

V úterý 19. září 2017 v Hotelu Cvilín od 9 hodin odstartoval pečlivě připravený program. Jeho zahájení se ujala hlavní organizátorka Irena Šindlerová, která je manažerkou prevence kriminality v Krnově. Hned po ní si vzal slovo psycholog Petr Studnička. Ten přítomné seznámil s tématem Generace v proměnách času. V odpolední části vystoupil se svým příspěvkem nesoucí název Probační praxe Petr Tesař z PMS Opava.

Následujícího dne se účastníci mohli těšit na přednášku terénního pracovníka Jiřího Vlčka, který se věnoval problematice teenagerů a drog. Po přestávce si opět vzala prostor krnovská manažerka prevence kriminality, aby mohla odprezentovat výsledky sběru dat Revolution train a následně představit další lektorku, kterou byla tisková mluvčí a preventistka Městské policie v Opavě Petra Wittek Stonišová. Posluchači se mohli dozvědět, s kým opavská městská policie spolupracuje na poli prevence. Získali představu o aktuálně nabízených preventivních programech pro mateřské, základní i střední školy. A byly jim ukázány dva nově realizované preventivní programy na téma „záškoláctví“ a „vandalismus“, které vznikly na základě dotazníkového šetření na opavských základních školách. Na ní navázala Pavla Jiroušková z preventivní skupiny Policie ČR Bruntál, která měla přichystaný přehled preventivních aktivit státní policie.

Navazující vzdělávání aktérů prevence kriminality je naplánováno na 21. a 22. listopadu tohoto roku.

Vzdělávání aktérů PK

 

 

 

 

 

 

Kategorie: 

RSS

Odebírat RSS kategorie Tiskové zprávy