Odpad

Zcela jistě jste poslední dobou zaregistrovali zcela běžný obraz zejména na sídlištích – před domy se povalují nepotřebné kusy nábytku, nepoužitelná elektronika, hromady šatstva. I takovým způsobem se někteří občané zbavují nepotřebných věcí a přitom existuje zcela jednoduchý a ve většině případů také bezplatný způsob, jak se takových věcí zbavit, aniž bychom takto „zkrášlili“ okolí svého bydliště či porušili zákon - sběrné dvory. Technické služby města Opavy na svých internetových stránkách zveřejňuji seznam všech sběrných dvorů na území města, kde mohou občané zcela zdarma nebo za minimální poplatek odložit věci, které již dosloužily, do kontejnerů na domovní odpad se nevejdou a ani se sem mnohdy odkládat nesmí a doma prostě překážejí.

Pokud odložíte nezákonným způsobem starý koberec, rozbitou šatní skříň nebo nefungující lednici, vystavujete se nebezpečí postihu, který v tomto případě činí pokuta až do výše 50.000Kč (u osoby právnické nebo fyzické podnikající je maximální možná pokuta mnohem vyšší).

Již několik let probíhá spolupráce Městské policie Opava s Technickými službami města Opavy. Strážníci při pochůzkové činnosti zjišťují původce zjištěných černých skládek a taková místa oznamují odpovědným pracovníkům technických služeb, aby byla zajištěna čistota města. Když se nepodaří zjistit, kdo odpad mimo místa k tomu určená odložil, je tento odvezen za peníze daňových poplatníků, tedy i Vás. Proto je důležité zjistit původce a přimět jej, aby místo uvedl do původního stavu.

Pokud se stanete svědky nelegálního odkládání odpadu, nebuďte lhostejní a kontaktujte městskou policii, oslovte kteréhokoli strážníka na ulici, popř. volejte na linku 156. Jde přece jen o pár minut vašeho času a přispějete tím k řešení tohoto bohužel velmi rozšířeného problému.

Kategorie: 

RSS

Odebírat RSS kategorie Veřejnost