Nález cizí věci

Pokud naleznete někde pohozené či odložené osobní doklady, je vaší povinností je odevzdat na nejbližším úřadu městského obvodu. Máte také možnost, pokud při té příležitosti potkáte na ulici strážníka městské policie, doklady odevzdat jemu. Strážník však vždy nálezce vyzve k prokázání totožnosti a ten je povinen této výzvy uposlechnout.

Opavští strážníci řeší každý měsíc několik nálezů. Obracejí se na ně lidé, kteří našli nejrůznější tašky, kabelky, kufříky, klíče, doklady, mobilní telefony, jízdní kola a spoustu dalších věcí, které jejich majitelé někde zapomněli. Také sami strážníci při výkonu služby nacházejí velice často opuštěné věci.

Osud nalezených věcí je jasně stanoven zákonem. Končí na městských úřadech podle místa nálezu. Nálezy jsou předávány na místně příslušný úřad.

Pokud se kterýkoli občan obrátí na Městskou policii Opava, dozví se, zda byla jím postrádaná věc nalezena a předána strážníkům a kde se právě nachází. Zda je dosud na pracovišti městské policie nebo zda byla již odeslána na úřad.

Kategorie: 

RSS

Odebírat RSS kategorie Veřejnost