Celostátní akce JEHLA bude přesně za týden

 

V úterý 16. dubna 2019 proběhne 5. ročník celostátní akce JEHLA zaměřené na sběr nebezpečného infekčního odpadu po narkomanech. Vloni strážníci ze 40 měst během jednoho dne společně sesbírali na dětských hřištích a rizikových místech téměř 1000 kusů použitých jehel a stříkaček. I když kontaminovaný materiál sbírají průběžně při své kontrolní činnosti, mají tyto specificky zaměřené akce velký smysl. Snižují riziko možné nákazy, připomínají veřejnosti správný postup při nálezu tohoto odpadu a poskytují strážníkům informace o pohybu drogově závislých osob. Množství nalezeného kontaminovaného odpadu se v posledních letech snižuje, ale riziko stále hrozí.

 Veřejnosti připomínáme, aby tento materiál v případě nálezu sama nesbírala a myslela na svou vlastní bezpečnost. Nález je nutné neprodleně nahlásit na linku 156 a strážníci městské policie zajistí jeho odborný sběr a následnou likvidaci.

 Sběrem jehel se všechny zapojené městské policie zabývají celoročně při běžné hlídkové činnosti, ale často také při cílených opatřeních, kdy je sběr injekčních stříkaček jejich hlavním úkolem.

 Opava se i v letošním roce opět zapojí, místa a počty nalezených injekčních stříkaček lze sledovat v interaktivní mapě, která je stále aktualizována a veřejnosti přístupná na webových stránkách městské policie.

 (https://map.opava-city.cz/waportal/apps/webappviewer/index.html?id=796f94bf15c64d7db043f5a1f8dbba28).

 

 

Kategorie: 

RSS

Odebírat RSS kategorie Tiskové zprávy